2024.04.26. - Ervin

Magyar Videotréning Egyesület - Oktatás, képzés

Magyar Videotréning Egyesület - Oktatás, képzés
Magyar Videotréning Egyesület - Oktatás, képzésA Magyar Videotréning Egyesület bemutatkozása: A Magyar Videotréning Egyesület 1998-ban alakult, célja a videotréning módszerének magyarországi adaptálása. 1999 márciusától indult el a hazai trénerek képzése holland trénerek irányításával. A programot a Holland Királyság Külügyminisztériuma támogatta a kelet-európai országok társadalmi átalakulását segítő MATRA program keretében. Ez a támogatás tette lehetővé, hogy a módszert közvetlenül holland oktatóktól, rendszeres szupervízió mellett sajátíthassák el a trénerek.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

- 2001. februárjában, majd májusában védték meg videotréner diplomájukat az első magyar trénerek, Budapesten és Szegeden. Közülük néhányan a módszer oktatóivá váltak, külön szupervízori képzésben való részvétel után, melyre a MATRA Program utolsó szakaszában került sor. A MATRA program 2001 augusztusában zárult le és szeptembertől kizárólag hazai trénerek folytatják a képzést. Ezzel lezárult a módszer alapjainak adaptációs időszaka.
- Egyesületünk 2001 szeptemberétől önállóan működik. Ennek a szakember feltételei megvannak: ettől az időponttól már 8 hazai szupervízor kezdte meg munkáját és további trénerek kapcsolódtak be a képzésbe.
- A videotréning módszerét eredetileg gyermeknevelési nehézségekkel küzdő családok segítésére fejlesztették ki Hollandiában a 80-as években. Azóta a módszert több országban adaptálták, többek között Finnországban, Franciaországban, Portugáliában, Svédországban, Skóciában, Németországban, Franciaországban, Norvégiában, az Egyesült Államokban, Izraelben és Kelet-Közép-Európában is: Csehországban és Lengyelországban, Romániában.
- A videotréning célja a szülő (segítséget kérő) megerősítése, a trénerek az aktivizálásra helyezik a hangsúlyt. A módszer a családok és szülők lehetőségeire irányítja a figyelmet, belső erősségeit támogatja és nem a hibákat keresi. A magyar nyelvbe még nem beépült "empowerment" koncepciójából indul ki. A szülő-gyerek kapcsolaton túl a módszer nagyon jól használható a kommunikáció javítására felnőtt-felnőtt kapcsolatokban is, team-munka fejlesztésére, szervezetfejlesztésre, demokratikus vezetési stílus megerősítésére.

Szervezetünk alapelvei:

- szociálisan, fizikailag vagy lelkileg kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek számára olyan szolgáltatások nyújtása, ami maximálisan tiszteletben tartja emberi méltóságukat és autonómiájukat;
- partneri együttműködés a szülőkkel, az "empowerment" filozófia következetes alkalmazása;
partneri együttműködés a különböző szakterületen dolgozó szakemberek között a szolgáltatások minőségének biztosítása érdekében;
- a szolgáltatás elérhetővé tétele a szociálisan nehéz helyzetben lévő családok számára is;
speciális szükségletekkel rendelkező gyerekek integrált nevelése, sérült, kisebbségi, szociálisan hátrányos helyzetű gyerekek beilleszkedésének segítése

A módszer hazai adaptálásának indokoltsága:

A videotréning alapelvei a partneri szemlélet, a családi és közösségi erőforrások feltárása, a szakmák közötti együttműködés, a pozitív szemlélet, rendszerszemléletű megközelítés. Ezek pont azok az alapelvek, melyekre a korszerű hazai és nemzetközi törekvések alapulnak, és teljes mértékben összhangban vannak az Európai Unió által megfogalmazott prioritásokkal.

A módszer a videotechnikát hívja segítségül:

- a vizualitás kreatívan és újszerűen segíti a nevelési és kommunikációs helyzetek jobb megértését
- segíti a reflektív gondolkodás fejlesztését
- hatékony visszajelzési lehetőség készségeiket fejleszteni kívánó szakembereknek
- hatékony terjesztési lehetőségeket jelent

Kiemelt fontosságú a képzés interdiszciplinaritása, az, hogy különböző segítő szakmákból vannak trénereink. Ez azért fontos Magyarországon, mert eddig jellemzően elkülönülten és erős hierarchiában dolgoztak a különböző szakemberek. Kevés volt az együttműködés, közös munka a különböző szakmák között. Az interdiszciplináris jelleg hozzájárul mind a szolgáltatások mind a képzés színvonalának emeléséhez, és nem utolsó sorban ahhoz, hogy az eddig hierarchikusan egymásra épülő szakterületek szakemberei partnerként működjenek együtt.

A Magyar Videotréning Egyesület részére az adó 1% felajánláshoz az adószám: 18093762-1-42

Adó 1% felajánlása-felhasználása kapcsán további információ: Magyar Videotréning Egyesület


Ne hagyja elveszni az "adóegyszázalék" forintokat, támogatása életeket menthet!
Gyermekmentés, adó 1% támogatása


Adó 1+1 százalék kapcsán minden az oldalon! Adó egy százalék linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Alapítványok listája, egyesületek listája! Az szja 1+1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adó 1% -a nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az szja 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célba juttatással is sokat segíthetsz!

Adóbevallás elkészítésekor a felajánlott személyi jövedelemadó 1% felajánlása óriási segítség! Adóbevalláskor az adóbevallás kitöltésekor az adó egy százalék felajánlása 1-2 percet vesz igénybe. Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó befizetett összegének 1%-át karitatív célokra, egyesületek - alapítványok támogatására tudja juttatni. Adóbevallásakor az adóbevallás részeként az szja 1+1% nyilatkozat leadása nem kerül semmibe sem, de nagyon nagy segítség a segítő programok támogatására.

Alapítványok és egyesületek tevékenységének támogatásával, az adó 1% felajánlása révén adóbevalláskor úgy segíthetünk, hogy az nem kerül semmibe sem. Válasszon egy jó ügyet, adó egyszázalék felajánlása óriási segítség!

Adó 1% felajánlását alapítványunk hálás köszönettel fogadja!