Az Orpheus Állatvédő Egyesület gazdikereső programja havi átlag 30-50 állatot juttat új, szerető gazdihoz, jelenleg rengeteg otthon nélküli állat várja a segítséget. Minden állatmentő tevékenységkor az érdem a segítőké is egyben, akik nélkül a feladatok megoldatlanok maradnának. Az utcáról megmentett kutyák és cicák nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adóbevalláskor adó 1%-uk felajánlásával az állatok mentését segítik. Segítőink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület 1999 óta évente többszáz (utcára kidobott, sanyargatott, bajban lévő, gazdátlan) állat megmentésében vesz részt. Az állatvédő - állatmentő feladatok mellett a gyerekek oktatása, a lakosság informálása is fontos egyesületi feladat. A négylábú védencek nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adó 1% felajánlással az állatok mentését segítik. Angyalaink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes.
Egyesületünket 2003-ban alapítottuk azzal a céllal, hogy a régiónkba élő környezet- és természetvédelem iránt fogékony emberek tevékenységét összefogjuk, valamint ebben a témakörben felmerülő problémákat hatékonyan orvosoljuk. Tagságunk az ország több pontjáról szerveződött hallgatókból, tanárokból, kutatókból és e szakterület iránt érdeklődőkből áll. Megalakulásunk előtt tagjaink többsége már szervezett környezet- és természetvédelmi témájú programokat, környezeti neveléssel kapcsolatos rendezvényeket, valamint vezetett kutatási projekteket.
Az Egyesület célja, hogy hatékonyan közreműködjön a természet védelmében. Az Egyesület a természet védelmén nem csak a védetté nyilvánított természeti értékek megóvását érti, hanem tevékenysége kiterjed a nem védett fajok és területek, az egész természet megőrzési és gazdálkodási problémáira, a természethez való korszerű, humánus viszony kialakítására. Tevékenységével szolgálja az egész természet minőségének javítását, a természetes rendszerek fenntartását biztosító környezetvédelmi intézkedések betartását és betartatását.
A Babszem Néphagyományőrző Táncegyüttes bemutatkozása: Az Újbudai Babszem Táncegyüttes 2000-ben jött létre. Ekkor Budai Babszem Táncegyüttes néven, 25 táncos kisgyermekkel, egy csoporttal tevékenykedett az együttes. Céljaink között nem csak és nem első sorban a színpadi fellépések szerepelnek, hanem a magyar néptáncok minél szebb, pontosabb, hitelesebb elsajátítása és előadása. Az együttes létszáma 140 táncos, ami folyamatosan nő. Ez évek során sokat szerepeltünk itthon és külföldön. Rendszeresen részt veszünk országos, táncegyüttesek közötti fesztiválokon.
A Babszem Jankó Gyermekszínház Közhasznú Kulturális Egyesület bemutatkozása: A Babszem Jankó Gyermekszínház 1998-ban jött létre négy állandó taggal, de produkcióink során gyakran kérünk fel társulatunkon kívüli művészeket is. Társulatunk 15 éve készít mesejátékokat és zenés foglalkoztató műsorokat óvodás és kisiskolás gyermekek számára. Az előadásokon arra törekszünk, a klasszikus gyermekszínházi hagyományokat figyelembe véve, hogy apró nézőink, (amennyiben az előadás keretei közé szervesen beilleszthető) résztvevőivé váljanak a színpadi eseményeknek.
A Cult-Fashion Kulturális Turisztikai és Oktatási Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk tagsága aktívan részt vállal hivatásos és nem hivatásos magas művészeti, kulturális értékeket képviselő csoportok, formációk, együttesek, társulatok és közösségek tevékenységében. Fő feladatunknak tartjuk az ipar és képzőművészeti, színházművészeti, zeneművészeti, táncművészeti, filmművészeti produkciók (koncert, előadás, kiállítás, fesztivál, film stb.), létrehozását, működtetési feltételeik megteremtését; a tehetséggondozást; kulturális műhelyek, nyári művészeti táborok, kurzusok megszervezését; ifjúsági-gyermek programokon való közreműködést.
A Kéki Nefelejcs Felnőtt Néptáncegyesület bemutatkozása: A csoport 2005-ben került össze. Az 1960-as években községünkben is jártak néptánckutatók és mozgó felvétellel megörökítették elődeink táncát. Eldöntöttük, hogy felelevenítjük az idősektől megörökölt hagyományt és az utánunk lévő generációnak átadjuk. 2006-ban egyesületet alapítottunk. Bevételeinket ruhatárunk bővítésére fordítjuk. Célunk a népi hagyományok tiszteletén túl, hogy erőfeszítéseket tegyünk azért is, hogy a gyerekek és a felnőttek egyaránt fontosnak érezzék a hagyományok ápolását.
A Befogadó Társadalomért Egyesület bemutatkozása: A Befogadó Társadalomért Egyesület 2009-ben alakult meg. Közhasznú szervezetként általános célkitűzéseink közül a legalapvetőbbek: az esélyegyenlőség gyakorlati megvalósítása, szociális segítségnyújtás, az emberi és állampolgári jogok védelme, a gyermek- és fiatalkorúak támogatása. Tevékenységeink alapja a társadalmi-közösségi elkötelezettség, melyet gondos munkánk során folyamatosan szem előtt tartunk. Fontos számunkra, hogy egyesületünket megismertessük minél szélesebb körben (magánszemélyekkel, civil szervezetekkel, intézményekkel).
A Sukorói Hagyományőrző Egyesület bemutatkozása: A Sukorói Hagyományőrző Egyesület 2000 óta, non-profit alapon tevékenykedő közösség. Öt baráti család formálta azzal a célkitűzéssel, hogy: Sukoró falu, a Mezőföld és Fejér megye térsége, tágabban Magyarország múltját és történelmi emlékeit felkutatja, feldolgozza és környezetével megismerteti. A helybéli hagyományokat és népviseletet ápolja. Közösségi programokat szervez, melybe bevonja a helyi szervezeteket és a falu polgárait, ezáltal fejleszti a helyi köz- és kulturális életet. Hagyományt teremt, újrateremt.
A Zöld Jövő Környezetvédelmi Egyesület bemutatkozása: A rendszerváltás évei számos, addig elpalástolt, tiltott, nem kezelt, vagy szóba sem került környezeti kérdést hoztak a felszínre. E mozgásoknak, megnyilvánulásoknak adott integráló szervezeti keretet a Zöld Jövő, amely eleinte 1989-ben Társadalmi tanácsként, majd 1990. tavaszától egyesületként végezte tevékenységét a zöld mozgalmak körébe. Tevékenységének hátteret és nevet is adott a kerületi művelődési központban 1987. óta működő Zöld Jövő Környezetvédelmi oktató központ.
A Szandaszőlősért Egyesület bemutatkozása: A Szandaszőlősért Egyesület 2007 augusztusában jött létre azzal a céllal, hogy a lakóterületen erősítse a közösségi tudatot, a helyi lokálpatriotizmust, a szabadidő eltöltéséhez szükséges feltételrendszereket létrehozza kulturális, sport és hagyományőrző rendezvények szervezésével. Az egyesület tagjai olyan helyi lakosok, akik lokálpatrióta szemléletükkel hozzájárulnak ahhoz, hogy egyesületünk megvalósíthassa korábban említett célkitűzéseit. Szervezetünk szoros kapcsolatban áll az általános iskolával és a művelődési házzal.
A Harmónium Független Kommunikációs Egyesület bemutatkozása: A Harmónium Független Kommunikációs Egyesület 2004-ben jött létre azzal a céllal, hogy egy tudatosabb társadalom felé vezető úton támogassa a civil szféra szervezeteit, valamint közösségi kommunikációs tevékenységével növelje a civil kezdeményezések társadalmi támogatottságát. Célkitűzésünk, hogy mindenben a tudatosságot hirdessük és igyekezzünk rávilágítani a felelős döntés fontosságára, következményére: legyen szó vásárlásról, befektetésről, vagy utazásról.
A Nagykanizsai Magyar-Finn Egyesület bemutatkozása: A szervezet célkitűzései és feladatai: Finnország megismertetése különböző témájú (földrajz, tudomány, kultúra) előadások szervezésével és megtartásával. Finn és magyar nép közötti kapcsolat építése. Kapcsolatok kialakítása a finn testvérváros, Salo, Finn-Magyar Baráti Körével, - Nagykanizsa és Salo testvérvárosi kapcsolatainak támogatása. Személyes, baráti kapcsolatok kialakításának segítése finn emberekkel, családokkal. Tájékoztatás utazási lehetőségekről és nyári nyelvi táborokról. Tájékoztatás Finnországgal kapcsolatos aktuális magyarországi eseményekről.
A Fényecset Fotóklub Egyesület bemutatkozása: Klubéletünk alapja a közös érdeklődési kör: a természet és annak fotózásának szeretete. Célkitűzéseink között szerepel, hogy fotóinkkal a természetfotózást és ezzel együtt a természetvédelmet, természeti környezetünk védelmét népszerűsítsük. Művészi színvonalú képek készítésére törekszünk, melyeken keresztül a természetfotót, mint esztétikai értéket képviselő alkotás népszerűsítését tervezzük. A Fényecset Fotóklub Zsila Sándor Természetfotózás haladóknak c. tanfolyamának hallgatóiból jött létre fotóklubbá 2001. május 18-án, első kiállításunk alkalmával.
A Magyar Újságírók Országos Szövetségének bemutatkozása: A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) egyesületi formában tevékenykedő szakmai, érdekképviseleti, oktatási és kulturális tevékenységet végző közhasznú társadalmi szervezet. A legnagyobb múltú és létszámú médiaszervezet hazánkban; elődjét, a Budapesti Újságírók Egyesületét 1896-ban Mikszáth Kálmán részvételével hozták létre. Fő célja a sajtószabadság védelme, az újságírói tevékenységet segítő jogszabályi környezet és munkáltatói kultúra támogatása.
Az Ússz, Hogy Utolérjenek! Közhasznú Egyesület bemutatkozása: Az Egyesület célkitűzései: Egészséges életmódra nevelés. Tömegsport rendezvények rendezése, lebonyolítása. Sérült embereknek sportolási, szervezett összejöveteli lehetőség biztosítása, rehabilitáció támogatása. Úszó- Búvárúszó és Vízilabda népszerűsítése. Az egyesület az alábbi közhasznú tevékenységeket végzi: Egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító, egészségügyi rehabilitációs tevékenység. Nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés.
A Bohócok a Láthatáron Közhasznú Egyesület bemutatkozása: A Bohócok a Láthatáron Csoport célkitűzése, hogy kulturális és művészeti tevékenységeivel gazdagítsa Magyarország marginalizálódott csoportjainak kulturális és közösségi életét és elősegítse egy szolidárisabb társadalom létrejöttét. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy derűt és vidámságot vigyünk a szegénység és a társadalmi megkülönböztetés miatt hátrányos helyzetben élő közösségek mindennapjaiba, valamint hogy társadalmilag sokakat érintő, de ritkán feldolgozott problémákat térképezzünk fel.
A GreenDependent Fenntartható Megoldások Egyesületének bemutatkozása: A GreenDependent Fenntartható Megoldások Egyesülete 2005-ben jött létre, közhasznú szervezet. Az Egyesületet magányszemélyek alapították, alapító okirat szerinti küldetése a "fenntartható életformák, termelési módszerek és fogyasztási szokások kutatása, kialakítása és terjesztése." Alapszabálya számos célt megfogalmaz, pár darab ezek közül: Az egyének, közösségek, szervezetek környezeti felelősségének és környezettudatosságának növelése.
A Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesületének bemutatkozása: A Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesületét 2000-ben hozták létre szexmunkások és szövetségeseik, hogy kiálljanak a szexmunkások emberi jogaiért és javítsák szociális és egészségügyi helyzetüket. Az egyesület számos példaértékű kezdeményezést indított útjára, hogy mind jogi, mind egészségügyi, mind szociális és képzési területen gyakorlati segítségnyújtással és tanácsokkal szolgáljon az érintetteknek. Magyarországon egyedülálló modellértékű projekteket hoztunk létre.
A Zagyvaság Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület bemutatkozása: A szervezet célja: A helyi közösségek részvételén alapuló fejlesztések megvalósulásához szükséges képességek, ismeretek és tapasztalatok átadása, elérhetőségének biztosítása a helyi önkormányzatok, vállalkozások, valamint társadalmi szervezetek számára. Hozzájárulás az innovatív vidéki közösségek létrejöveteléhez, együttműködési képességek és szervezettség javításához. A vidék gazdasága fellendítésének, munkalehetőségek érdemi bővülésének, a megélhetés biztonságának támogatása, a szövetkezés és újra szövetkezés elősegítése.
A Fiatalok a Vidék Felemelkedéséért Egyesület bemutatkozása: A Fiatalok a Vidék Felemelkedéséért Egyesület 2001-ben jött létre fiatal vidéki egyetemi hallgatók révén. Mint az egyesület nevéből is látszik, elsősorban a vidéki lakosságot, azon belül is főként a fiatalokat érintő hétköznapi problémákra, kérdésekre igyekeztünk válaszokat, megoldásokat kínálni. Az egyesület elsődleges célja Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye és az Észak-alföldi Régió településeinek, kulturális és társadalmi szükségleteinek a kielégítése.
A Mozgássérültek Összetartás Sportegyesület bemutatkozása: Az ÖSSZETARTÁS SE-t azzal a célkitűzéssel hoztuk létre, hogy a Vas megye területén élő mozgássérült és egészséges emberek számára sportolási, szórakozási, versenyzési lehetőséget teremtsünk. A sportegyesületünk nyitott mindenki számára: kortól, egészségi állapottól függetlenül. Jelenleg űzhető sportágak: boccia, asztalitenisz, teke, darts. Szeretnénk a társadalmi integrációt szem előtt tartva egy szemléletformáló egyesület is lenni, közelebb hozni egymáshoz az ép és sérült embereket.
A Rocky-Dilly Akrobatikus Rock and Roll Club bemutatkozása: A táncosok oktatását 1997-ben kezdtük meg Celldömölkön, a Kemenesaljai Művelődési Központ berkeiben, még a Kultúrház csoportjaként. Majd 1999-ben hivatalosan is megkezdtük a működésünket. Egyesületi formában “Rocky-Dilly” Akrobatikus Rock and Roll Club néven kerültünk bejegyezésre, az akkori Magyar Akrobatikus Rock and Roll Szövetségbe. Napjainkban, tagjai vagyunk a Magyar Táncsport Szakszövetségnek. Táncos oktatás jelenleg is több településen folyik: Celldömölk, Sárvár, Ikervár, Gérce, Zalaegerszeg.
A Dél-Pesti Dragonteam Kickbox És Szabadidősport Egyesület bemutatkozása: Közel 30 éves, más egyesületeknél eltöltött évek után 2008 év végén kezdte meg tevékenységét kis csapatunk pár fővel. Azóta egyre többen látogatják edzéseinket, és válnak elszánt kickbox -os sportolóvá. Kezdetben a Karácsony Sándor Általános Iskolában dolgoztunk, de mára már kinőttük az első pici edzőtermünket, nem utolsó sorban Holczhauser Gábor testnevelő tanár lelkes támogatásának köszönhetően. Mostani edzéseinket a csepeli Jedlik Ányos Gimnázium tornatermében tartjuk.
A Szinergia Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk a vidékfejlesztés új lehetőségét kínáló közösségi kezdeményezés, a vidék gazdasági fejlesztése érdekében életre hívott programok megvalósulásának támogatására jött létre, azzal az elsődleges céllal, hogy térségeink további leszakadását megállítsa. Településeink sok esetben eltérő adottságokkal, lehetőségekkel, rendelkeznek, de problémáik mégis közösek. A problémák megoldásában segíthet a helyi termékek előállításának támogatása! A LEADER program egyik fő célkitűzése a térségi foglalkoztatási helyzet és ezen keresztül a vidéki életminőség javítása.
A Budaörsi Zeneművész Egyesület bemutatkozása: A VIVART Budaörsi Zeneművész Egyesület 2007. májusában jött létre. Tagjai részben lakóhelyük, részben munkájuk révén kötődnek a városhoz, így céljuk is, hogy a budaörsi lakosok helyben részesüljenek magas színvonalú zenei élményekben a zeneirodalom remekműveinek bemutatásával. Ennek érdekében az egyesület tagjai eldöntötték, hogy a komolyzene-kedvelők körében már jólismert Budaörsi Kamarazenekart kibővítik, alkalmassá téve szimfónikus művek előadására. Így született meg a Budaörsi Sinfonietta, melynek művészeti vezetését Török Géza, Liszt-díjas karmester vállalta.
A Nemzetközi Segítség és Barátság Egyesület bemutatkozása: Az egyesület támogatja a társadalmi változásokat és a fejlődést. Szolgáltatásaink az együttműködésre és a hosszú távú fejlesztési programokra fektetik a hangsúlyt. Egyéneket és közösségeket szeretnénk inspirálni azáltal, hogy tudatosítjuk, a mindenki által elérhető jólét önállóságból és erkölcsi indíttatású tevékenységekből fakad. Olyan rövid és hosszú távú programokat segítünk, amelyek a segélyezettek aktív részvételét igénylik: energiájukat, idejüket, forrásaikat befektetve mozdítsák elő a program sikerét.
A Turmalin Egészségmegőrző és Rendezvény Szervező Egyesület bemutatkozása: Az egyesület célkitűzése a testi, lelki egészség, mint alapérték kibontakozásának mindenoldalú támogatása, az egészséges életmód és a betegség megelőzés ösztönzése, feltételeinek feltárása és létrehozása. Valamint az ezzel kapcsolatos korszerű ismeretek, készségek elterjesztése és fejlesztése. Segítő tevékenységünk egymásra épül és jól kiegészíti egymást. Egyesületünk mottója: "Ne gyógyítsuk a betegséget, hanem előzzük meg!"
A Reménysugár Egyesület bemutatkozása: 2001 márciusában jött létre. Előtte klubként működtünk. Szervezetünk célja, az értelmileg – testileg sérült iskolás korból kinőtt fiatalokkal, illetve felnőttekkel való törődés, amely biztosítja a hasonló helyzetűek egy közösségbe való tartozását. Feladatunknak tartjuk, hogy segítsük a társadalmi beilleszkedésüket, és azt, hogy a számukra elérhető feladatok önálló megoldására legyenek képesek. Fontosnak érezzük, hogy a mozgás, (sport, tánc…) valamint a közös munka sikerélményt és így önbizalmat adjon.
Gyermekmentés, adó 1% támogatása
Adó 1+1 százalék kapcsán minden az oldalon! Adó egy százalék linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Alapítványok listája, egyesületek listája! Az szja 1+1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adó 1% -a nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az szja 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célba juttatással is sokat segíthetsz!
Adóbevallás elkészítésekor a felajánlott személyi jövedelemadó 1% felajánlása óriási segítség! Adóbevalláskor az adóbevallás kitöltésekor az adó egy százalék felajánlása 1-2 percet vesz igénybe. Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó befizetett összegének 1%-át karitatív célokra, egyesületek - alapítványok támogatására tudja juttatni. Adóbevallásakor az adóbevallás részeként az szja 1+1% nyilatkozat leadása nem kerül semmibe sem, de nagyon nagy segítség a segítő programok támogatására.
Alapítványok és egyesületek tevékenységének támogatásával, az adó 1% felajánlása révén adóbevalláskor úgy segíthetünk, hogy az nem kerül semmibe sem. Válasszon egy jó ügyet, adó egyszázalék felajánlása óriási segítség!
Adó 1% felajánlását alapítványunk hálás köszönettel fogadja!