Gyermekeket, felnőtteket, betegeket, bajban lévőket támogatnak a bohócdoktorok. 2003 óta működik a Mátrix Közhasznú Alapítvány, a jótékonysági szervezet működteti a Bohócdoktor és Mesedoktor programot. Élményteremtés révén mosolyt fakaszt a betegek arcán a kis csapat. Vidámsággal segítenek feldolgozni az olykor nagybeteg gyermekek, felnőttek állapotát. A pozitív élmények, a vidám pillanatok a betegség okozta negatív lelki állapoton a résztvevő felülkerekedik. Adóbevalláskor az adó 1 százalék felajánlása óriási segítség. támogassuk közösen a bohócdoktorok segítő programját.
Az Orpheus Állatvédő Egyesület gazdikereső programja havi átlag 30-50 állatot juttat új, szerető gazdihoz, jelenleg rengeteg otthon nélküli állat várja a segítséget. Minden állatmentő tevékenységkor az érdem a segítőké is egyben, akik nélkül a feladatok megoldatlanok maradnának. Az utcáról megmentett kutyák és cicák nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adóbevalláskor adó 1%-uk felajánlásával az állatok mentését segítik. Segítőink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes.
A gyermekmentő, egészségvédelmi, szociális segítő tevékenységünk támogatásával ÉLETET ment! Betegeket, elesetteket, bajban lévőket, halmozottan rászorulókat támogató közhasznú szervezet ha kell nagybeteg picik gyógyításában segédkezik, élelmiszert oszt, eszközöket adományoz, táborozókat támogat, faültetést vezet, ifjúsági klubokat üzemeltet, tehetségeket pártol. Adó 1 százalék felajánlásával segítsen Ön is! Az alapítvány segíti a társadalom fenntartható fejlődését, a családok boldogulását, a környezetünk védelmét, az egészségessé válást, a gyógyulást. Tegyünk együtt jót!
Az Orpheus Állatvédő Egyesület 1999 óta évente többszáz (utcára kidobott, sanyargatott, bajban lévő, gazdátlan) állat megmentésében vesz részt. Az állatvédő - állatmentő feladatok mellett a gyerekek oktatása, a lakosság informálása is fontos egyesületi feladat. A négylábú védencek nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adó 1% felajánlással az állatok mentését segítik. Angyalaink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes.
Bohócdoktorok kérik adód 1 százalékának felajánlását! A Mátrix Közhasznú Alapítvány jótékonysági Bohócdoktor és Mesedoktor programja a gyógyuláshoz nélkülözhetetlen élményteremtés révén mosolyt fakaszt a betegek arcán. Vidámsággal segítünk feldolgozni az olykor nagybeteg gyermekek, felnőttek állapotát. A pozitív élmények, a vidám pillanatok a betegség okozta negatív lelki állapoton a résztvevő felülkerekedik. Együtt csodákra vagyunk képesek! Támogatásod, önkéntes részvételed, segítséged, adó 1% felajánlásod fontos! Köszönjük!
A Mátrix Közhasznú Alapítvány szegénység visszaszorításáért munkálkodó küldetése a Centerke Adományozó Központ. Évente tízezer rászoruló családot, idős - egyedülállót, egyént támogatunk. Ruhát, cipőt, egyéb használati tárgyakat, élelmiszert juttatunk el a rászorulókhoz, teljesen INGYEN. A támogatók, adóbevalláskor adó 1% felajánlók által beadott segítség révén még több rászorulót tudunk élete megkönnyítéséhez segítséget adni. Adózáskor az adó 1% felajánlást alapítványunk hálás köszönettel fogadja. Kérjük kísérje figyelemmel tevékenységünket, támogató programjainkat.
A négylábú védencek nevében is hálásan köszönjük mindazok támogatását, akik adó 1% felajánlással az állatok mentését segítik. Angyalaink nélkül a gazdátlan négylábúak nem juthatnának védelem alá, az állatvédelmi tevékenység az adó egy százalékának felajánlása nélkül nem lenne ilyen eredményes. A kutyák megmentésén felül nagyon sokszor találunk magára hagyott, utcára kidobott, sanyargatott, kínzott cicákat is, melyeket gyógyítva, szeretetteljes célokkal adunk macskabarátok részére örökbe. Kérjük támogassa a cicamentő tevékenységet!
Az Angyali.hu Alapítvány élményt és segítséget ad problémákkal küszködő, betegségben szenvedő gyermekeknek - felnőtteknek, nélkülöző családoknak. Kívánságteljesítő programunk támogatóink révén egyre több embernek tud segíteni. Adóbevalláskor adó 1 százalék felajánlással Ön is vegyen részt az egész évben sikeres támogatói tevékenységben. Alapítványunk nagylelkű segítői és támogatói révén évente emberek ezreinek a problémái megoldásában vesz részt. Kérjük kísérje figyelemmel tevékenységünket. Adóbevalláskor adó 1% felajánlását hálásan köszönjük!
Súlyos betegségen áteső / átesett – gyógyulásnak indult – gyerekek és családtagjaik számára segíti a felépülést, megerősödést a MÁTRIX Sterilszoba! Az alapítványi steril szobából nem egy hanem összesen öt van. Tudta, hogy a szegényebb családok gyermekei pl. a donor listákon vagy költséges műtétekre várva hátrányt szenvedhetnek azért, mert a drága műtétek után steril körülmények híján nincs hova tiszta helyre hazamenniük!?! A "MÁTRIX Közhasznú Alapítvány - Steril Szoba (Steril Ház) Gyermekmentő misszió" a rászorulók gyógyulását, az esélyegyenlőséget segíti elő.
Alapítványunk célja, hogy támogassuk a súlyos beteg embereket illetve bizonyos fogyatékossággal élő embertársainkat, akik kénytelenek életüket nehezítve élni. Különböző csoportfoglalkozásokkal, életviteli tanácsokkal, tréningekkel próbálunk segíteni annak érdekeben, hogy jobb fizikai és mentális állapotba kerüljetek és teljesebb, boldogabb életet élhessetek kiszolgáltatott helyzetetek ellenére. Hisszük, hogy az odafigyelés és a törődés fél gyógyulást jelenthet!
Egyesületünket 2003-ban alapítottuk azzal a céllal, hogy a régiónkba élő környezet- és természetvédelem iránt fogékony emberek tevékenységét összefogjuk, valamint ebben a témakörben felmerülő problémákat hatékonyan orvosoljuk. Tagságunk az ország több pontjáról szerveződött hallgatókból, tanárokból, kutatókból és e szakterület iránt érdeklődőkből áll. Megalakulásunk előtt tagjaink többsége már szervezett környezet- és természetvédelmi témájú programokat, környezeti neveléssel kapcsolatos rendezvényeket, valamint vezetett kutatási projekteket.
Az Egyesület célja, hogy hatékonyan közreműködjön a természet védelmében. Az Egyesület a természet védelmén nem csak a védetté nyilvánított természeti értékek megóvását érti, hanem tevékenysége kiterjed a nem védett fajok és területek, az egész természet megőrzési és gazdálkodási problémáira, a természethez való korszerű, humánus viszony kialakítására. Tevékenységével szolgálja az egész természet minőségének javítását, a természetes rendszerek fenntartását biztosító környezetvédelmi intézkedések betartását és betartatását.
A Báb-Szín-Tér Közhasznú Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célkitűzése a bábszínházi kultúra ápolása, ismertetése, egy állandó bábszínházi műhely kialakítása Kaposváron. Az alapítvány tevékenysége a művészi és pedagógiai bábjáték eredményeinek felhasználására, azok megismertetésére, valamint egy modern, hiteles mai bábszínházi nyelv kialakítására irányul. A munkálkodás területei: Báb- és gyermekszínházi előadások évadszerű játszása a kaposvári BábSzínTérben. Kaposvár kulturális és oktatási intézményeivel, továbbá művészeti csoportjaival, való együttműködés.
A Babszem Néphagyományőrző Táncegyüttes bemutatkozása: Az Újbudai Babszem Táncegyüttes 2000-ben jött létre. Ekkor Budai Babszem Táncegyüttes néven, 25 táncos kisgyermekkel, egy csoporttal tevékenykedett az együttes. Céljaink között nem csak és nem első sorban a színpadi fellépések szerepelnek, hanem a magyar néptáncok minél szebb, pontosabb, hitelesebb elsajátítása és előadása. Az együttes létszáma 140 táncos, ami folyamatosan nő. Ez évek során sokat szerepeltünk itthon és külföldön. Rendszeresen részt veszünk országos, táncegyüttesek közötti fesztiválokon.
A Babszem Jankó Gyermekszínház Közhasznú Kulturális Egyesület bemutatkozása: A Babszem Jankó Gyermekszínház 1998-ban jött létre négy állandó taggal, de produkcióink során gyakran kérünk fel társulatunkon kívüli művészeket is. Társulatunk 15 éve készít mesejátékokat és zenés foglalkoztató műsorokat óvodás és kisiskolás gyermekek számára. Az előadásokon arra törekszünk, a klasszikus gyermekszínházi hagyományokat figyelembe véve, hogy apró nézőink, (amennyiben az előadás keretei közé szervesen beilleszthető) résztvevőivé váljanak a színpadi eseményeknek.
A Holdfény Közösség Alapítvány bemutatkozása: A Holdfény Közösség Alapítvány 2011-ben alakult meg. Alapítója: Dr. László Kristóf, orvos, egyetemi adjunktus. Az alapítvány célkitűzése: Minden Magyarországon élő rászoruló, beteg, különösen is az értelmileg sérült emberek gondozásának, életkörülményeinek, fizikai- és mentális egészségének javítása, ennek elősegítése valamint a hátrányos helyzetű, különféle veszélyeknek kitett anyaországban élők vagy határon túli magyar csoportoknak a lelki természetű- és egyéb módon történő támogatása, védelmének az előmozdítása, továbbá az ilyen jellegű problémák megelőzése.
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének bemutatkozása: A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségét (KCsSz) több mint tíz egyesület alapította 2001-ben, Csongrádon. Az alapítók célja a családbarát szemlélet Kárpát-medencei és nemzetközi terjesztése, valamint a térségben működő családszervezetek és az érdekeiket képviselő civil kezdeményezések együttműködésének kialakítása volt. A Szövetség a munkásságával erősíti a Kárpát-medencei magyarság nemzeti önazonosságának és összetartozásának tudatát, segítséget nyújt a magyar nyelv használatának határainkon túli fennmaradásában.
A Cult-Fashion Kulturális Turisztikai és Oktatási Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk tagsága aktívan részt vállal hivatásos és nem hivatásos magas művészeti, kulturális értékeket képviselő csoportok, formációk, együttesek, társulatok és közösségek tevékenységében. Fő feladatunknak tartjuk az ipar és képzőművészeti, színházművészeti, zeneművészeti, táncművészeti, filmművészeti produkciók (koncert, előadás, kiállítás, fesztivál, film stb.), létrehozását, működtetési feltételeik megteremtését; a tehetséggondozást; kulturális műhelyek, nyári művészeti táborok, kurzusok megszervezését; ifjúsági-gyermek programokon való közreműködést.
A LifeLong Learning Magyarország Alapítvány bemutatkozása: Az Alapítvány célkitűzése az élethosszig tartó tanulás ügyének támogatása, ennek keretében az ilyen képzések, oktatások és tanácsadások támogatása és fejlesztése. A fenti célok érdekében az Alapítvány az alábbi tevékenységeket folytatja, illetve támogatja pénzügyileg és egyéb módokon: 1. A magas szintű foglalkoztathatósághoz illetve a versenyképes munkaerő-piaci jelenléthez szükséges kompetenciák, készségek és tudás megszerzésének elősegítése a teljes felnőtt lakosság részére.
A Forrás Gyermek- és Ifjúságvédő Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célkitűzése a gyermek- és ifjúságvédelem területén: Életvédelem, egészségvédelem, oktatás-ismeretterjesztés, képességfejlesztés, kulturális tevékenység, a fiatalok közösségi életének szervezése és életre való felkészítése, esélyegyenlőség megteremtése, a kirekesztett és hátrányos helyzetű gyerekek támogatása. Az alapítvány nyílt alapítvány. Az alapítvány politikamentes kezdeményezés: céljai és feladatai végrehajtása érdekében kész együttműködni minden szervezettel, közösséggel és személlyel, aki a közös célok elérésén munkálkodik.
A Megszólaló Kezek Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célkitűzése: az egészséges és mozgássérült, érzékszervi fogyatékos, érzelmi és pszichés problémákkal küzdő gyermekek zenei tehetséggondozása, elsősorban a Kodály Módszer segítségével. A hátrányos helyzetű és sérült gyermekek esélyegyenlőségének segítése, a társadalomban nélkülözhetetlen szolidaritás megerősítése, hangszeres zenei és egyéb művészeti területen való foglalkoztatásuk, képzésük lehetőségének megteremtése, valamint azok támogatása.
A Kéki Nefelejcs Felnőtt Néptáncegyesület bemutatkozása: A csoport 2005-ben került össze. Az 1960-as években községünkben is jártak néptánckutatók és mozgó felvétellel megörökítették elődeink táncát. Eldöntöttük, hogy felelevenítjük az idősektől megörökölt hagyományt és az utánunk lévő generációnak átadjuk. 2006-ban egyesületet alapítottunk. Bevételeinket ruhatárunk bővítésére fordítjuk. Célunk a népi hagyományok tiszteletén túl, hogy erőfeszítéseket tegyünk azért is, hogy a gyerekek és a felnőttek egyaránt fontosnak érezzék a hagyományok ápolását.
A Befogadó Társadalomért Egyesület bemutatkozása: A Befogadó Társadalomért Egyesület 2009-ben alakult meg. Közhasznú szervezetként általános célkitűzéseink közül a legalapvetőbbek: az esélyegyenlőség gyakorlati megvalósítása, szociális segítségnyújtás, az emberi és állampolgári jogok védelme, a gyermek- és fiatalkorúak támogatása. Tevékenységeink alapja a társadalmi-közösségi elkötelezettség, melyet gondos munkánk során folyamatosan szem előtt tartunk. Fontos számunkra, hogy egyesületünket megismertessük minél szélesebb körben (magánszemélyekkel, civil szervezetekkel, intézményekkel).
A Világ Királynője Engesztelő Mozgalomért Alapítvány bemutatkozása: Az alapítvány célkitűzése: Mindszenty József bíboros szellemi hagyatékának és az engesztelő mozgalom szép magyar hagyományának ápolása, támogatása. A Világ Királynője Engesztelő Kápolna felépítése a Normafa melletti Szent Anna réten. Az ehhez szükséges anyagi és szellemi erőforrások előteremtése érdekében rendezvények szervezése, adományok gyűjtése, a széleskörű összefogás megteremtése, elősegítve és támogatva a már többször megújuló magyar engesztelő mozgalmat.
A Sukorói Hagyományőrző Egyesület bemutatkozása: A Sukorói Hagyományőrző Egyesület 2000 óta, non-profit alapon tevékenykedő közösség. Öt baráti család formálta azzal a célkitűzéssel, hogy: Sukoró falu, a Mezőföld és Fejér megye térsége, tágabban Magyarország múltját és történelmi emlékeit felkutatja, feldolgozza és környezetével megismerteti. A helybéli hagyományokat és népviseletet ápolja. Közösségi programokat szervez, melybe bevonja a helyi szervezeteket és a falu polgárait, ezáltal fejleszti a helyi köz- és kulturális életet. Hagyományt teremt, újrateremt.
A Keleti Szivárvány Alapítvány bemutatkozása: A Keleti Szivárvány Alapítvány Szivárvány Támogató Szolgálata az egyenlő esélyekért és az esélyek egyenlőségéért való küzdelmet tűzte ki célul! A szervezet szolgáltatásai: érdekvédelmi feladatok ellátása, információnyújtás, szállító szolgáltatás, személyi segítés, szociális ügyintézés, tanácsadás, esetkezelés. Olyan személyeket támogatunk, akik úgy érzik mozgáskorlátozottsága, érzékszervi, mentális és értelmi sérülése miatt egyedül van, elesett, kitaszított, jogfosztott, de ezen változtatni akar.
A Zöld Jövő Környezetvédelmi Egyesület bemutatkozása: A rendszerváltás évei számos, addig elpalástolt, tiltott, nem kezelt, vagy szóba sem került környezeti kérdést hoztak a felszínre. E mozgásoknak, megnyilvánulásoknak adott integráló szervezeti keretet a Zöld Jövő, amely eleinte 1989-ben Társadalmi tanácsként, majd 1990. tavaszától egyesületként végezte tevékenységét a zöld mozgalmak körébe. Tevékenységének hátteret és nevet is adott a kerületi művelődési központban 1987. óta működő Zöld Jövő Környezetvédelmi oktató központ.
A Gyermek és Ifjúsági Képzőművészeti Műhely Alapítvány bemutatkozása: A műhely célkitűzése, hogy a kortárs művészet kérdéseit beépítse az alkotói folyamatokba és gondozza a tehetségeket. A Műhely a számára otthont adó Magyar Nemzeti Galéria épületében 1991-től alapítványi, 1998-tól közhasznú, 2014-től kiemelten közhasznú alapítvány formában tevékenykedik. Az alapítvány tevékenységei: A kulturális örökség védelme keretében a kulturális javakhoz, művészeti alkotásokhoz és az alkotáshoz való viszonyulás kutatása, dokumentálása, kísérleti magvalósítása közfeladat, melyhez a tevékenység kapcsolódik.
A Szandaszőlősért Egyesület bemutatkozása: A Szandaszőlősért Egyesület 2007 augusztusában jött létre azzal a céllal, hogy a lakóterületen erősítse a közösségi tudatot, a helyi lokálpatriotizmust, a szabadidő eltöltéséhez szükséges feltételrendszereket létrehozza kulturális, sport és hagyományőrző rendezvények szervezésével. Az egyesület tagjai olyan helyi lakosok, akik lokálpatrióta szemléletükkel hozzájárulnak ahhoz, hogy egyesületünk megvalósíthassa korábban említett célkitűzéseit. Szervezetünk szoros kapcsolatban áll az általános iskolával és a művelődési házzal.
A Harmónium Független Kommunikációs Egyesület bemutatkozása: A Harmónium Független Kommunikációs Egyesület 2004-ben jött létre azzal a céllal, hogy egy tudatosabb társadalom felé vezető úton támogassa a civil szféra szervezeteit, valamint közösségi kommunikációs tevékenységével növelje a civil kezdeményezések társadalmi támogatottságát. Célkitűzésünk, hogy mindenben a tudatosságot hirdessük és igyekezzünk rávilágítani a felelős döntés fontosságára, következményére: legyen szó vásárlásról, befektetésről, vagy utazásról.
Gyermekmentés, adó 1% támogatása
Adó 1+1 százalék kapcsán minden az oldalon! Adó egy százalék linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Alapítványok listája, egyesületek listája! Az szja 1+1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adó 1% -a nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az szja 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célba juttatással is sokat segíthetsz!
Adóbevallás elkészítésekor a felajánlott személyi jövedelemadó 1% felajánlása óriási segítség! Adóbevalláskor az adóbevallás kitöltésekor az adó egy százalék felajánlása 1-2 percet vesz igénybe. Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó befizetett összegének 1%-át karitatív célokra, egyesületek - alapítványok támogatására tudja juttatni. Adóbevallásakor az adóbevallás részeként az szja 1+1% nyilatkozat leadása nem kerül semmibe sem, de nagyon nagy segítség a segítő programok támogatására.
Alapítványok és egyesületek tevékenységének támogatásával, az adó 1% felajánlása révén adóbevalláskor úgy segíthetünk, hogy az nem kerül semmibe sem. Válasszon egy jó ügyet, adó egyszázalék felajánlása óriási segítség!
Adó 1% felajánlását alapítványunk hálás köszönettel fogadja!