2024.04.19. - Emma

Kóborka Állatvédő Egyesület - Állatvédelem, állatmentés

Kóborka Állatvédő Egyesület - Állatvédelem, állatmentés
Kóborka Állatvédő Egyesület - Állatvédelem, állatmentésA Kóborka Állatvédő Egyesület bemutatkozása: Az 1995 óta működő KÓBORKA (korábbi nevén Biatorbágy És Vidéke Állatvédő Egyesület) Rehabilitációs Tanyája 2007 óta működik a jelenlegi helyén, Lovasberényben. A terület közel 50-60 kutya befogadására alkalmas, azonban a kezdetektől fogva 60-70 néha még ennél is nagyobb létszámú kutyát gondozunk. Hiszünk abban hogy a kutyák kisebb létszámban, kevesebb idő alatt rehabilitálhatók és az elmúlt év tapasztalatai minket igazolnak. Évente körülbelül 300-400 kutyát adtunk örökbe, szorosan együttműködve osztrák partnerszervezetünkkel.
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

A kutyákat oltva, parazita mentesítve, orvosi ellenőrzés után és természetesen mikrochippel ellátva adjuk örökbe. A szukák minden esetben, a kanok egy része ivartalanítva kerül gazdához.

Védenceinket az utcáról, sintértelepekről, rossz tartási körülmények közül mentjük, saját erre kialakított autónkkal, illetve akadnak gazdáik által „leadott” pártfogoltjaink is.

Kutyusaink többsége komoly testi és lelki sérülésektől, traumáktól szenved bekerülésekor. Gondozásukat egy 1-2 hetes időtartamú karanténnal kezdjük egy erre kialakított belső, illetve elkülönített udvari területen. A karantén időszak során mentettjeink megkapják a szükséges védőoltásokat és parazita-mentesítést, illetve szükség szerint állatorvosi kivizsgálást és kezelést. Legtöbb védencünk kórosan soványan kerül be, a normál súlyúra történő fokozatos feltáplálás is a karanténban kezdődik. Ez alatt az idő alatt is folyamatosan figyeljük védenceink viselkedését, habitusát, a szocializáltság fokát és a majdnem mindig meglévő traumák viselkedésben megmutatkozó nyomait is. Ez az információ a későbbi lelki rehabilitációs program kialakításához fontos.

A kutyusok a karantén időszak után, a közös kennelek egyikébe kerülnek, viselkedési mintájuk alapján. A kennelek nagy kifutókkal rendelkeznek, illetve minden kutyának külön kutyaház áll rendelkezésére, melyek a hideg idő beálltával, szalmával béleltek. Felnőtt kutyáinkat naponta egyszer, este etetjük. Az etetéshez igyekszünk jó minőségű - adománytól függően - prémium tápot használni, s azt beáztatva kínáljuk. Nagyon fontosnak tartjuk az egyenletes jó minőségű táppal történő ellátást.

A terület egyik sajátossága a közös un. szocializációs-rehabilitációs udvar. Ez egy hatalmas közös udvar ahol a kutyák, un. rotációs rendszerben tartózkodnak, egyszerre 10-15-en. Itt kutyakiképző végzi védenceink lelki rehabilitációját, ami az örökbefogadási esélyeket nagyban növeli. Kutyáinkat e foglalkozásokon emberhez és más kutyákhoz szoktatjuk, félelmeiket vagy kóros agresszióikat (aminek mély gyökere szintén a félelem) korszerű kifinomult nevelési technikákkal oldjuk. E mellett önkénteseink segítségével rendszeresen sétáltatjuk az arra már alkalmas védenceinket.

Rendszeresen mentünk kölyökkutyákat is, noha eredetileg csak a felnőtt kutyák mentését terveztük ide, de sokszor kénytelenek vagyunk kivételt tenni. Kétség kívül nagyon szép végig nézni, ahogy a kis szőrgombócokból, nagy, egészséges, jól szocializált állatkák cseperednek, de a kölyökkutyák megfelelő ellátása, felelősség teljes gondozása sokszor nagy kihívást jelent. 4 hónapos korig elkülönítve neveljük őket, etetésük naponta háromszor, jó minőségű beáztatott kölyök táppal történik s szinte állandó felügyelet alatt „rendetlenkednek” majd arra éretten kezdődik pórázhoz szoktatásuk. Természetesen igyekszünk minél hamarabb örökbe adni őket, de sajnos van, hogy felnőttként is nálunk szaladgálnak még.

Sem a kor, sem a betegség nem mondat velünk „nem”-et. Filozófiánk szerint : „ a földről elszálltak az angyalok, de itt hagyták a kutyákat” (Bereményi Géza)

Mindig vannak „reménytelen eset”-eink, akikről mi bebizonyítjuk, hogy nem azok! Amikor a lealtatásra ítélt, beteg, meggyötört, reszketeg állatka pár hónap múlva kivirulva és boldogan néz vissza ránk egy gazdis fotóról, s a testi és lelki sebek helyére már csak mi emlékszünk ez csodálatos jutalma munkánknak, ez ad erőt ahhoz, hogy kiálljuk a mindennapok sokszor kemény, emberfeletti lelkierőt és kitartást igénylő próbáit.

A Kóborka Állatvédő Egyesület részére az adó 1%-os felajánláshoz az adószám: 18680504-1-13

Adó 1 százalék kapcsán további információ: Kóborka Állatvédő Egyesület


Ne hagyja elveszni az "adóegyszázalék" forintokat, támogatása életeket menthet!
Gyermekmentés, adó 1% támogatása


Adó 1+1 százalék kapcsán minden az oldalon! Adó egy százalék linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Alapítványok listája, egyesületek listája! Az szja 1+1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adó 1% -a nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az szja 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célba juttatással is sokat segíthetsz!

Adóbevallás elkészítésekor a felajánlott személyi jövedelemadó 1% felajánlása óriási segítség! Adóbevalláskor az adóbevallás kitöltésekor az adó egy százalék felajánlása 1-2 percet vesz igénybe. Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó befizetett összegének 1%-át karitatív célokra, egyesületek - alapítványok támogatására tudja juttatni. Adóbevallásakor az adóbevallás részeként az szja 1+1% nyilatkozat leadása nem kerül semmibe sem, de nagyon nagy segítség a segítő programok támogatására.

Alapítványok és egyesületek tevékenységének támogatásával, az adó 1% felajánlása révén adóbevalláskor úgy segíthetünk, hogy az nem kerül semmibe sem. Válasszon egy jó ügyet, adó egyszázalék felajánlása óriási segítség!

Adó 1% felajánlását alapítványunk hálás köszönettel fogadja!