A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének bemutatkozása: A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségét (KCsSz) több mint tíz egyesület alapította 2001-ben, Csongrádon. Az alapítók célja a családbarát szemlélet Kárpát-medencei és nemzetközi terjesztése, valamint a térségben működő családszervezetek és az érdekeiket képviselő civil kezdeményezések együttműködésének kialakítása volt. A Szövetség a munkásságával erősíti a Kárpát-medencei magyarság nemzeti önazonosságának és összetartozásának tudatát, segítséget nyújt a magyar nyelv használatának határainkon túli fennmaradásában.
A Magyar Korróziós Szövetség bemutatkozása: Magyar Korróziós Szövetség (HUNKOR) 1992. január 6-án jött létre azzal a céllal, hogy a különböző szervezetekben (GTE, MKE, VEKOR stb.) eddig egymástól függetlenül tevékenykedő korróziós szakembereket egy szervezetbe foglalja. A megalakult szövetség legfontosabb célja összefogni a korrózióvédelem különböző területein dolgozó szakembereket, tájékoztatni őket a korróziós élet eseményeiről és segíteni munkájukat. A HUNKOR tagjai elsősorban a korrózióvédelmi ipar és az ipari korrózióvédelem területén tevékenykednek.
A Szegedi Szabadidő Lovasklub bemutatkozása: 1992. május 1-én létrehoztuk a Szegedi Szabadidő Lovasklubot és kialakítottuk a göndör sori lovaspályát kb. 14.000 m2 területen. Ez több szempontból is egyedülálló volt akkor, mivel magántulajdonú és városi lovasklub nem működött sehol. A klub vezetése azt tűzte ki célul, hogy népszerűsítse a lovas sportot, annak minden ágát, és minél közelebb vigye a szegedi lakossághoz. A lehetőségekhez képest egyre több gyereket és felnőttet fogadott a klub és igazi szabadidő sporttá alakította a lovaglást.
A Magyar Aikido-Kultúra Szakszövetség bemutatkozása: A Magyarországi Aikidósok szövetségeként létrejött MAKSZ legfőbb célkitűzése: Az Aikido magyarországi fejlődésének megfelelően e sportágban is legyen szakszövetség. A hazánkban Aikidoval foglalkozó szervezetek egy egységes érdekképviseleti szerve legyen, mely hosszú távú célokat is megvalósít. Alakítson ki és ápoljon kapcsolatot a nemzetközi szintű más Aikidos szervezetekkel. Fejlessze a sportág technikai színvonalát, többek közt magyar mesterek által vezetett MAKSz táborok, illetve hazánkba meghívott külföldi instruktorokkal.
Az Unicef Magyar Bizottság bemutatkozása: Az UNICEF az ENSZ Közgyűlésétől kapta megbízását azért, hogy támogassa a gyermekek jogainak védelmét, segítse alapvető szükségleteik elérését és, hogy kiterjessze lehetőségeiket a bennük rejlő képességek felszínre hozása érdekében. Az UNICEF tevékenységének iránymutatója a Gyermekjogi egyezmény. A szervezet azért tevékenykedik, hogy megteremtse a gyermekek jogait, kiállva a gyermekekkel szembeni etikus elvekért és nemzetközi standardokért.
Az Állatmentő Liga bemutatkozása: Az Állatmentők csapata kivált tetovált állatmentőktől és új név alatt viszont igen megerősödve küzd az állatkínzás ellen. A szervezet célkitűzése: az állatkínzás visszaszoritása Magyarországon, a gazdák-tulajdonosok tanítása-segítése az állatokkal való helyes bánásmódra. Továbbá állatkínzás miatt elkobzott állatok biztonságba helyezése. Kóbor állat bejelentést ,menhely hiányában nem tudunk fogadni! 2011-ben is rengeteg kisebb, illetve nagyobb menhelyen segítettünk az igen komoly támogatói csapatunk segítségével, jövőben ezt szeretnénk folytatni.
A közösség bemutatkozása: Célunk, hogy a szellemi-lelki fejlődés hiteles, gyakorlati ösvényének megtalálásában segítséget nyújtsunk nemcsak a buddhistáknak, hanem minden érdeklődőnek vallási elkötelezettségtől függetlenül. E munkánkban a több ezer éves buddhista szellemi hagyomány tapasztalataira támaszkodunk. A tanítások eredeti tisztaságukat megtartva, közvetlenül a mai emberhez szólnak egyszerű és érthető, mai nyelven tárják elénk a megvilágosult mesterek személyes tapasztalatából merített mélységes lélektani felismeréseinek kimeríthetetlen gazdagságát.
A Magyar Gyermekonkológiai Hálózat bemutatkozása: Azért hoztuk létre a Magyar Gyermekonkológiai Hálózatot, mert így a rendszerszintű problémákat megkerülve, közvetlenül azoknak a munkája segíthető, akik a daganatos gyermekek gyógyításában vesznek részt. Míg a ‘60-as évek elején csak a betegek töredéke gyógyult meg véglegesen, ma a Magyarországon évente diagnosztizált 250-300 daganatos gyermek kétharmadát meggyógyítjuk. Természetesen a túlélési esélyeket alapvetően meghatározza a daganat fajtája.
1962-ben néhány tamási polgár kitalálta, hogy létrehoz egy akkor még ritkaság számba menő úttörőzenekart. Az ötletet hamarosan megvalósulás is követte. Volt időszak, mikor csak tizenketten muzsikáltunk, de sikerült megőrizni az együttest, sőt egyre gyarapodott a létszám. Résztvettünk a Vaskúti és Tatabányai fúvószenekari versenyeken, a Bonyhádi népzenei találkozón és persze sok városi és környékbeli rendezvényen. A Tamási Koncert-Fúvószenekar 2006-ban ünnepelte újjáalakulásának 20 éves, a Tamási Fúvós Egylet megalakulásának pedig 10 éves jubileumát, melyre többnapos programsorozattal készültünk.
A Magyarországi Wado-ryu Karate Szövetség bemutatkozása: A Magyarországi Wado-ryu Karate Szövetség 6 megyében és a fővárosban összesen 26 dojoból tevődik össze. Munkásságát a Fővárosi Bíróság által bejegyzett Közhasznú Szervezetként végzi. A szövetség a magyarországi Wado-ryu karatéval kapcsolatos tevékenységeket koordinálja. Szövetségünk főinstruktora Kando Shibamori 9 danos mester 1973 óta Ausztriában él, ahol a linzi Seibukan Dojoban kezdte el a wado-ryu stílus oktatását. 1987 óta a kezdeti nehézségekkel küzdő magyarországi wado-ryu karate szakmai irányítását is felvállalta.
A DÁVID Kisemberek Társaságának bemutatkozása: Célunk, hogy a kisemberek hasznos tagjai legyenek a társadalomnak, ennek érdekében programokat szervezünk, életminőség javító szolgáltatásokat nyújtunk és érdekeiket képviseljük. Valamint kapcsolatot tartunk a legnevesebb orvosokkal, szakemberekkel. Tevékenységünket Magyarországon végezzük a 140 cm alatti kisembereknek, családjaiknak és környezetüknek. Mindezek megvalósításához pályázatokat írunk, támogatókat keresünk és 1 százalékot gyűjtünk.
A Vesebetegek Egyesületeinek Országos Szövetségének bemutatkozása: A Vesebetegek Egyesületeinek Országos Szövetsége (VORSZ) egy nonprofit civil szervezet, ahol betegek dolgoznak a betegekért. Feladata főként a krónikus vesebetegek érdekeinek védelme. Ezen túlmenően összefogja és segíti a tagszervezetek tevékenységét, oktatási és különféle közösségi programjaival segíti a betegek életminőségének javítását. Alapvető feladatunk a vesebetegség bármilyen stádiumában levő emberek érdekeinek védelme.
A Magyar Williams Szindróma Társaság bemutatkozása: A társaság célja a Williams Szindrómás gyerekek, felnőttek és családjaik támogatása. Célunk, hogy számukra mi lehessünk az elsődleges tájékozódási pont a szükséges információkat és támogatást tekintve, beleértve a témával foglalkozó szakemberek megtalálását is. A társaság szülői összefogással és lelkes szakemberek támogatásával tevékenykedik non-profit módon. A szervezet segítségével könnyebben megismerhetnék egymást a hasonló gondokkal küszködők.
Az USB Országos Szamaritánus Társaság bemutatkozása: Az USB Országos Szamaritánus Társaság 1999. október 30-án 11 alapító tag közreműködésével jött létre. Az alapítók kinyilvánított célja, hogy: az Európai elvárásoknak is megfelelő módon összefogja, érdekeit képviselje a Magyarországon működő azon szamaritánus eszmeiségű civil szervezeteket, alapítványokat, magánszemélyeket, akik politikai, vallási, nemzetiségi hovatartozásra, nemre, bőrszínre tekintet nélkül támogatják a rászorulókat és elősegítik a szamaritánus eszmeiség magyarországi elterjedését.
A Csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar bemutatkozása: A Csepeli Munkásotthon Fúvószenekarának – mint elődzenekarnak – a hivatalos létrejötte 1945-ben Dömötör Lajos szakmai irányításával történt. Alapító tagjai munkások, zenetanárok, diákok és nyugdíjas muzsikusok voltak. A zenekar létrejöttétől kezdve aktív szereplője a magyar fúvószenekari mozgalomnak és szűkebb pátriája Csepel zenei életének, ünnepségeinek, közösségi megmozdulásainak. 2010-ben alakult meg a Csepeli Auth Henrik Fesztivál Fúvószenekar – mint a Csepeli Munkásotthon Fúvószenekar utódzenekara.
A szövetség bemutatkozása: A Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség 1992.-ben alakult meg. Első feladata az akkor készülőben lévő Állatvédelmi Törvény egyeztetése volt. A Tagszervezetek érdekképviseletén kívül támogatja azokat, továbbra is egyeztet a jogszabályok alkotása során. Minden megyére kiterjedő szakértői hálózatot tart fenn a KOP-al együttműködve, az állatkínzások kivizsgálására és megelőzésére. Kiemelt programja az állatvédelmi oktatás bevezetése az általános iskolákban, ezen a területen már több, mint tízezer diákot sikerült elérni.
A tánccsoport bemutatkozása: 1999. május 14-én alakult meg a Gördülő Tánccsoport, ahol minden táncos kerekes székkel közlekedő mozgássérült. A fellépések során rájöttünk, hogy a tánccal képesek vagyunk megmutatni, hogy a kerekes székbe kényszerült ember is tud teljes életet élni, fizikai korlátait legyőzve értékes, maradandó művészi alkotást létrehozni, a közönség számára szórakoztató produkciót biztosítani. A speciális koreográfiát igénylő előadásunk a nemzetközi táncvilág különleges színfoltja.
Az fotóklub bemutatkozása: Körülbelül 2004-ben Ajka-Unna testvérvárosi kapcsolat keretein belül Unnában működő amatőr fotós "klub" tagjai ajkai hasonló érdeklődésű fotósok kapcsolatát kereste. Így alakult meg egy kis ajkai társaság, kezdetben négy fővel. Hivatalos formában történő tartós kapcsolat fenntartásának érdekében létrejött a helyi fotóklub. A klub létszáma alakuláskor és azóta is 20 fő körül mozog. Folyamatosan csatlakoznak hozzánk új tagok, sajnos többen el is távoznak közülünk, így alakult ki napjainkig a 23 fős tagság.
A Vegyeskar bemutatkozása: Együttesünk 1977-ben jött létre, 1996 óta egyesületi formában működik. 2005 tavasza óta „Fesztiválkórus” minősítéssel rendelkezik, ugyanebben az évben Paks város önkormányzata a színvonalas munkát Pro Urbe kitüntetéssel ismerte el. 2007-ben karnagyváltás történt, jelenleg Cseke Gábor a paksi Pro Artis Zeneiskola zenetanára vezeti a kórust. Az utóbbi néhány évben fontos feladatunknak tartottuk a megújulást, fiatalítást. A fiatalok bevonására azért szükséges, mert a közös éneklést, a magyar zenei kultúra terjesztését a fiatalok körében fontos feladatunknak tekintjük.
A társaság bemutatkozása: Célunk az ásványtan népszerűsítése, az ásványokkal, földtudományokkal kapcsolatos ismeretterjesztés, országunk minél teljesebb ásványtani feltárása, az ásványgyűjtés etikájának megőrzése, az ásványbarátok érdekeinek képviselete. Feladatain közé tartozik: előadások, tanfolyamok, szakmai bemutatók, vetélkedők, kiállítások, klubestek szervezése. Hazai és külföldi gyűjtőutakat, tanulmányutakat egyaránt szervezünk. Segítünk továbbá ifjúsági rendezvényeket, táborok szervezését.
A Roma Oktatási Alap (REF) bemutatkozása: Az Oktatási Alap legfőbb célja a romák és nem romák között fennálló oktatásbeli különbségek csökkentése olyan projektek, kutatások és oktatáspolitikai megoldások segítségével, melyek támogatják a romák minőségi oktatását, és az oktatási rendszer deszegregációját. A REF segíti olyan oktatási programok tartalmi tervezését és végrehajtását, amelyek elősegítik a romák oktatási rendszerben való integrációját. A Roma Oktatási Alap négy különböző területen működik:
A Magyar-Finn Társaság bemutatkozása: Az "első" Magyar - Finn Társaság 1937. szeptember 25-én jött létre. Ez az időpont nem azt jelentette, hogy korábban nem volt finnbarát társasági élet. A Magyar - Finn Társaság finn megfelelője az 1950-ben létrehozott Finn - Magyar Társaság. A két társaság közreműködik a magyar - finn államközi kulturális egyezményben említett célok megvalósításában, így például évente 5 - 5 baráti köri tagállami nyári intenzív nyelvtanfolyamon való részvételének megszervezésében. Együttműködünk az egymás országában felváltva sorra kerülő finn / magyar iskolai hét szervezésében, lebonyolításában.
A Szuhavölgyi Bányászlakta Települések Szövetségének bemutatkozása: A Szuhavölgyi Bányászlakta Települések Szövetsége 1994-ben jött létre azzal a céllal, hogy gondjaikat, problémáikat összefogással, közös erővel oldják meg. A szövetséghez csatlakozott községek túlnyomó része a hazánk kistáji besorolásában Borsodi-dombságnak nevezett területen található, a Sajó és a Bódva közötti kistájcsoport tagjaként. Hajdan két megyéhez: a történelmi Gömörhöz és Borsodhoz tartoztak az itt megbúvó falvak.
A club bemutatkozása: A Fehérvár Rugby Club országunk egyik legrégebbi rögbiklubja, története három évtizeddel ezelőttre tekint vissza. Klubunk különleges, úttörő szerepet vállalt a magyar rögbi életében, megalapította az ország első utánpótlás csapatát (1990), majd az első női rögbi csapatát is (2000). A klub sportolói amatőrök, szabadidejük hasznos eltöltésére ad lehetőséget a rögbi sport. A székesfehérvári rögbi sport az utóbbi 5 évben átalakult, az utánpótlásra helyezve a hangsúlyt. Már 1990-től végzünk utánpótlás-nevelést, így a legnagyobb hagyományokkal rendelkezünk belföldön.
A Tűzoltó Testület bemutatkozása: A Velem Község Önkéntes Tűzoltó Testülete 1894-ben alakult tizenhárom taggal. Hivatalosan 1993. május 13- tól működik. 2004. szeptember 1-jén új, fiatal vezetőség került az egyesület élére. Jelenleg 33 tagja van közösségünknek, mely a falu életének szerves részét képezi, annak fő mozgatórugója. Tevékenységi körünkbe tartozik a tűzoltás, katasztrófavédelem, polgárvédelem, rendezvények biztosítása és a több mint száz éves tűzoltóhagyományok ápolása, testvér tűzoltó egyesületekkel való kapcsolattartás.
A klub bemutatkozása: A Tolnai Kajak - Kenu Sport Klub 1971-ban alakult, akkor még Szekszárdi Spartacus néven. A klub első edzője Héder István volt. 1976-tól Barina József irányította a szakmai munkát, hozzá kapcsolódott be 1979-től Ritt Gabriella. Önálló szakosztályként 1991 óta működünk Tolna városában. A volt Fürdőház területén új vízisport létesítményt építettünk, tanmedencével, kondicionáló teremmel és kiszolgáló létesítménnyel. Működésünk óta kis tízezer fős lakosságú településünkön több mint kétezer fiatallal ismertettük meg a kajak – kenu sportot, a víz szeretetét, tiszteletét és az egészséges életmódot.
A klub bemutatkozása: A Hungária Komondor Klub célkitűzése: a veszélyeztetett őshonos magyar pásztorkutyafajta, a komondor megőrzése, óvása. Ezen cél elérése érdekében: az ország kiemelkedő egyedeinek bemutatása. A fajta megismertetése, népszerűsítése. A fajta biológiai értékének megőrzése, fejlesztése. Nemzeti génvagyon kiterjesztése a fajtára, magas genetikai értékű bázisállomány létrehozása. A teljes populációról adatbank létrehozása, fedezőkanok nyilvántartása. A gyerekek és az ifjúság tudásának bővítése a hazai honos fajtákról.
Az Egészségért Úszó Klub bemutatkozása: Társadalmi szerveződésű, civil klubunk egészségmegőrzéssel, a szív és keringési szervek, valamint a csont és izomrendszer megbetegedéseiben szenvedők rehabilitációjával foglalkozó és a tagok önkéntes társulásán alapuló politikamentes szervezet, amely az Alapszabályában rögzítettek szerint működik. Aktív sportolót tagjai sorába nem vesz fel, s nem is foglalkoztat. Célunk időszakos egészségügyi és orvosi ellenőrzés mellett rendszeres úszás útján elősegíteni tagjaink egészségének megőrzését és/vagy a lehető legteljesebb gyógyulást.
A Magyarország Felfedezői Szövetség bemutatkozása: Szövetségünk 1989. szeptemberében alakult. Gyermekek, fiatalok, felnőttek szervezete vagyunk. Szövetséget kötöttünk a szülőföld, a haza felfedezésére, nemzeti értékeink, hagyományaink megőrzésére, az igaz emberi értékek követésére, a gyermek ember igaz értékek menti jellemformálására, a közösségi élet ajándékosztó erejének építésére. A szervezet programja, eszmeisége – törvényeink, fogadalmaink, próbáink, stb. – a magyar hagyománykincsre, történelmi, természeti örökségeinkre épül.
Az Olaszliszkáért Egyesület bemutatkozása: Az Olaszliszkáért Egyesület civil szervezettként, 2001. június közepén alakult meg. Célul tűzte ki községünk szépítését (virágok ültetése, szemetesek kihelyezése), kulturális rendezvényeken való aktív részvételét, rászorultak segítését. Így kerülhetett sor a Németországból kapott segélycsomagok szétosztására, a 2004-ben szervezett nemzetközi táborra, ahol a külföldről érkező fiatalokat az egyesület tagja látták vendégül. Az éves terveink között sakk- és asztalitenisz verseny március 15-e előtti megrendezése is szerepel a "Kossuth Kupa" keretein belül.
Gyermekmentés, adó 1% támogatása
Adó 1+1 százalék kapcsán minden az oldalon! Adó egy százalék linkek, ajánlók, leírások – friss infók civil szervezetek, nonprofit szervezetek és társadalmi szervezetek témában! Alapítványok listája, egyesületek listája! Az szja 1+1% felajánlása nem kerül semmibe sem, de nagyon sokat segít! Sajnos 10 adózóból mindössze 4 él a befizetett adó 1% -a nonprofit szervezetek felé történő felajánlással. Segítsen Ön is a lapon megjelentetett szervezeteknek az szja 1% gyűjtésében! Köszönjük! Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó 1%-ról rendelkezni fontos és hasznos is. Szja 1% felajánlással, adó egy százalék célba juttatással is sokat segíthetsz!
Adóbevallás elkészítésekor a felajánlott személyi jövedelemadó 1% felajánlása óriási segítség! Adóbevalláskor az adóbevallás kitöltésekor az adó egy százalék felajánlása 1-2 percet vesz igénybe. Adóbevalláskor a személyi jövedelemadó befizetett összegének 1%-át karitatív célokra, egyesületek - alapítványok támogatására tudja juttatni. Adóbevallásakor az adóbevallás részeként az szja 1+1% nyilatkozat leadása nem kerül semmibe sem, de nagyon nagy segítség a segítő programok támogatására.
Alapítványok és egyesületek tevékenységének támogatásával, az adó 1% felajánlása révén adóbevalláskor úgy segíthetünk, hogy az nem kerül semmibe sem. Válasszon egy jó ügyet, adó egyszázalék felajánlása óriási segítség!
Adó 1% felajánlását alapítványunk hálás köszönettel fogadja!